Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S04-ST-BK
SMH100-LPPE-S04-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S04-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 4POS 1MM STR T/H
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S04-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S04-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S04-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S04-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S04-ST-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S04-ST-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S04-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S04-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S04-ST-BK
RES SMD 374 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 18.2KOHM 0.01% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 55NS 68PLCC datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB datasheet.pdf
RES 10 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
750 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 60W datasheet.pdf