Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S06-ST-BK
SMH100-LPPE-S06-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S06-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 6POS 1MM STR T/H
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S06-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S06-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S06-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S06-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S06-ST-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions6
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S06-ST-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S06-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S06-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S06-ST-BK
RES SMD 5.11 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 2MM IDC 3POS 24-26AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TACT SQUARE IVORY datasheet.pdf
COUNTER LCD 7 CHAR PANEL MOUNT datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 6XDFN datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 40A 120/240VAC datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf