Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S11-ST-BK
SMH100-LPPE-S11-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S11-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 11POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S11-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S11-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S11-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S11-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S11-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions11
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S11-ST-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S11-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S11-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S11-ST-BK
PROCESSOR MODULE 512KB FLASH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.7PF 25V 0402 datasheet.pdf
CONN INTERFACE MODULE DSUB 9POS datasheet.pdf
IC PCI SW 16LANE 4PORT 288-SBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf