Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S19-SD-BK
SMH100-LPPE-S19-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S19-SD-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 19POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S19-SD-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S19-SD-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S19-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S19-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S19-SD-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions19
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S19-SD-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S19-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S19-SD-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S19-SD-BK
RES SMD 7.87M OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 2POS FREE SLD TAIL datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS OS 1.5KW 200V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CABLE STR FEMALE-FEMALE 8POS 2M datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 250V CH 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO213AA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
26500 42C 42#16 P BY PLUG LC datasheet.pdf
ER 4C 4#12 SKT RECP datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 1206 X6S 22レF 10V datasheet.pdf