Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S21-ST-BK
SMH100-LPPE-S21-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S21-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 21POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S21-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S21-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S21-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S21-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S21-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S21-ST-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S21-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S21-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S21-ST-BK
IC OPAMP VFB 100MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC FET BUS SWT 3.3V 10BIT 24QSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.27 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 35A TO-264 datasheet.pdf
TVS DIODE 64.1VWM 104VC DO214AB datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:5 1GHZ 20TSSOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 80 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf