Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S27-SC-BK
SMH100-LPPE-S27-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S27-SC-BK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 1MM 27POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S27-SC-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S27-SC-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S27-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S27-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S27-SC-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesSMH
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S27-SC-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S27-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S27-SC-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S27-SC-BK
IC MCU 16BIT 32KB OTP 84PLCC datasheet.pdf
ROUND SPACER #8 PVC 3/8" datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC USB SWITCH DPDT 10UTQFN datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT FC-FC SIMPLEX datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
2W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf