Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S33-RA-BK
SMH100-LPPE-S33-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S33-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 33POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S33-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S33-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S33-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S33-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S33-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S33-RA-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S33-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S33-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S33-RA-BK
CAP CER 300PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
MOD THYRISTOR/DIO 800V TO-240AA datasheet.pdf
CUSTOM COVER 2-TYPE 505 ISG datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FUSE HOLDER BLADE 80A IN LINE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS PIN datasheet.pdf
VARISTOR 24.3V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
03+03 WAY ES/BORE F CRIMP W/JS datasheet.pdf
RES SMD 4.59K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf