Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S34-ST-BK
SMH100-LPPE-S34-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S34-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 34POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S34-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S34-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S34-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S34-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S34-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S34-ST-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S34-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S34-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S34-ST-BK
RES SMD 20.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
IMPACT BP 3X16 OPEN SN datasheet.pdf
CARD GUIDE SNAP 3.5LX.075"SW NAT datasheet.pdf
RES 158 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 6.5VOUT 75W datasheet.pdf
CONN D-SUB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON datasheet.pdf
350 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
CAP FILM 8.2NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf