Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S41-ST-BK
SMH100-LPPE-S41-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S41-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 41POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S41-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S41-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S41-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S41-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S41-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions41
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S41-ST-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S41-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S41-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S41-ST-BK
FUSE HOLDER CART 32V 20A IN LINE datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher PWM Dimming 16-SO datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 200MW 1005 datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 152 TYPE A 39POS datasheet.pdf
CONN PLUG 20 POS datasheet.pdf