Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S47-SC-BK
SMH100-LPPE-S47-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S47-SC-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 47POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S47-SC-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S47-SC-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S47-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S47-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S47-SC-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions47
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S47-SC-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S47-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S47-SC-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S47-SC-BK
CONN EDGECARD 12POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CAP CER 22UF 50V X7R SMD datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.5A 8MLF datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 16.9VC SMB datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RED/RED datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 500V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 53.59K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.45A 117.6 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf