Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-D06-RA-BK
SMH100-LPSE-D06-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-D06-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 12POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-D06-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-D06-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-D06-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-D06-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-D06-RA-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-D06-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-D06-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-D06-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-D06-RA-BK
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT-23F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 150V 5A TO263AB datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
LED MODULE WARM WHITE, 24 LEDS datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO 231.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS 1MM datasheet.pdf