Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-D11-RA-BK
SMH100-LPSE-D11-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-D11-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 22POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-D11-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-D11-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-D11-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-D11-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-D11-RA-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-D11-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-D11-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-D11-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-D11-RA-BK
CONN EDGECARD 100POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER BP 240POS 16COL GOLD datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.105" NYLON 8.51MM datasheet.pdf