Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-D24-ST-BK
SMH100-LPSE-D24-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-D24-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 48POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-D24-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-D24-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-D24-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-D24-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-D24-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions48
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-D24-ST-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-D24-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-D24-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-D24-ST-BK
CONN RING TERM 3/8 14-16AWG datasheet.pdf
ROUND STANDOFF 6-32 BRASS 3/8" datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.235V TO92-3 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 28POS datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-QFN datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 2"-6" BLACK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
THREADED INSERT M2 5MM 84HP datasheet.pdf