Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-D29-ST-BK
SMH100-LPSE-D29-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-D29-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 58POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-D29-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-D29-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-D29-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-D29-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-D29-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions58
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-D29-ST-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-D29-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-D29-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-D29-ST-BK
IC CTLR HOT SWAP I2C 32-QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 125W 30A 12V SMD datasheet.pdf
IDC CABLE- AKR16B/AE16G/AKR16B datasheet.pdf
HARDWARE 480-PIN 1.27MM datasheet.pdf
JOINT VERT WALL FOR 70MM TUBE datasheet.pdf
CONN 1.0/2.3 PLUG 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X8R 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 155VIN 18.5VOUT 100W datasheet.pdf
POT 20K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEAT SHRINK datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf