Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-D30-ST-BK
SMH100-LPSE-D30-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-D30-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 60POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-D30-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-D30-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-D30-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-D30-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-D30-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions60
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-D30-ST-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-D30-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-D30-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-D30-ST-BK
IC ANALOG SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 3/4" datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IC CPLD 600MC 5.1NS 132BGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 118MA 12 OHM TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS PNL MNT PIN datasheet.pdf