Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-D36-ST-BK
SMH100-LPSE-D36-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-D36-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 72POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-D36-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-D36-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-D36-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-D36-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-D36-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions72
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-D36-ST-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-D36-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-D36-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-D36-ST-BK
CONN HDR DUAL 36POS .100 R/A AU datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 50PF 2% 100V 1210 datasheet.pdf
IC CPLD 1140MC 4.4NS 132BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
THERMOSTAT 50 DEG NO TO-220 datasheet.pdf
CAP CER 200PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
TV 100C 100#22D SKT RECP datasheet.pdf
DSUB 25 F SOD CLIN TIN G ZIN datasheet.pdf
820UF 80V 22X25MM 105C 5000H datasheet.pdf