Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-D50-RA-BK
SMH100-LPSE-D50-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-D50-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 100POS 1MM RA T/H
Datasheet Download
SMH100-LPSE-D50-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-D50-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-D50-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-D50-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-D50-RA-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions100
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-D50-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-D50-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-D50-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-D50-RA-BK
CAP CER 330PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 423V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1% 1/2W 1010 datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 3.3V 45W 15A datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
MINI BX PIN HDR 30 POS datasheet.pdf