Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S07-SD-BK
SMH100-LPSE-S07-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S07-SD-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 7POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S07-SD-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S07-SD-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S07-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S07-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S07-SD-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions7
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S07-SD-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S07-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S07-SD-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S07-SD-BK
SENSOR TEMP COMP 100PSIA DIP datasheet.pdf
POLYSWITCH RHE SERIES 4.0A HOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 4V 20% 0805 datasheet.pdf
CAP CER 6.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.56K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.83M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX ABS BLK/CLR 10.15"L X 6.15"W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
EMI FILTER BEADS 10 OHM 3000MA 2 datasheet.pdf