Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S08-SC-BK
SMH100-LPSE-S08-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S08-SC-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 8POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S08-SC-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S08-SC-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S08-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S08-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S08-SC-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions8
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S08-SC-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S08-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S08-SC-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S08-SC-BK
TRANS PNP DARL 30V 0.5A SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CPLD 440MC 5.4NS 144TQFP datasheet.pdf
TOOL DIE AMPOWER 69065 1/0AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS PIN datasheet.pdf
MTK SMT HDR datasheet.pdf
FUSE 7.2KV 125A 3" MOTOR START datasheet.pdf