Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S10-ST-BK
SMH100-LPSE-S10-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S10-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 10POS 1MM STR T/H AU
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S10-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S10-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S10-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S10-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S10-ST-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules1mm Header Series
Featured Product1.0 mm Headers
Standard Package1
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S10-ST-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S10-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S10-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S10-ST-BK
RES SMD 5.36K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 26.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 0.681 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
PAC-S300-SD25 CBL ASSY datasheet.pdf
1" X 3" RECTANGLES - 5/PK datasheet.pdf
500 TB SOCKET CLOSE VER datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
CAP CER 13PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf