Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S14-RA-BK
SMH100-LPSE-S14-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S14-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 14POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S14-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S14-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S14-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S14-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S14-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S14-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S14-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S14-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S14-RA-BK
RES 1.27K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IND CTRL LED ASSY 6V AMBER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.187W SOT363 datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PIN CONTACT HAN P-C 0,75 MM2 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN FPC VERT 5POS 1.00MM SMD datasheet.pdf