Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S15-RA-BK
SMH100-LPSE-S15-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S15-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 15POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S15-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S15-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S15-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S15-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S15-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S15-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S15-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S15-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S15-RA-BK
CONN HEADR 20POS DL R/A GOLD SMD datasheet.pdf
IC MULTIPLE SWITCH DETECT 32SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 4A DO214AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 349.3 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V SMD datasheet.pdf