Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S17-ST-BK
SMH100-LPSE-S17-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S17-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 17POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S17-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S17-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S17-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S17-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S17-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions17
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S17-ST-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S17-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S17-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S17-ST-BK
RES SMD 442 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 680 OHM 0502 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC REG BUCK 2V 0.5A SYNC 6UTDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BP 5ROW GUIDE & POLAR MOD datasheet.pdf
1.25MM M HSG 2X8 POS datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
VARISTOR 10MM EPOXY 1.5KA 24.3V datasheet.pdf