Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S20-RA-BK
SMH100-LPSE-S20-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S20-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 20POS 1MM R/A T/H AU
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S20-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S20-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S20-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S20-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S20-RA-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules1mm Header Series
Featured Product1.0 mm Headers
Standard Package1
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S20-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S20-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S20-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S20-RA-BK
CONN HEADER 14POS 2MM VERT GOLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC VOLT MON DUAL SUP/SW 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 556 OHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 15POS datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 100PSI GAUG 3.3V SMT datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 50W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 7.5A P600 datasheet.pdf