Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S24-SD-BK
SMH100-LPSE-S24-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S24-SD-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 24POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S24-SD-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S24-SD-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S24-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S24-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S24-SD-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S24-SD-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S24-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S24-SD-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S24-SD-BK
IC REG TRPL BCK/LINEAR 28-SSOP datasheet.pdf
LED 5MM RED/GRN BICLR 3LEAD datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 3500 OHMS SMD datasheet.pdf
MOSFET DRIVER 2CH 6A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 1W DO204AL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
1 1/2" TIN COPPER TB SLEEVE 100' datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 324 CLBs, 10000 Gates, 83MHz, 324-Cell, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf