Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S25-RA-BK
SMH100-LPSE-S25-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S25-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 25POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S25-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S25-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S25-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S25-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S25-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S25-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S25-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S25-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S25-RA-BK
CAP TANT 2.2UF 25V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.51 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf