Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S26-ST-BK
SMH100-LPSE-S26-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S26-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 26POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S26-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S26-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S26-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S26-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S26-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S26-ST-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S26-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S26-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S26-ST-BK
PROCRIMPER III W/DIE 14-20AWG datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 48VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 7.3A STRAP datasheet.pdf
SWITCH LEVER 20A SPDT .250 QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.5VOUT 50W datasheet.pdf
FIXED IND 300NH 178MA 11.5 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf