Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S29-SD-BK
SMH100-LPSE-S29-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S29-SD-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 29POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S29-SD-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S29-SD-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S29-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S29-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S29-SD-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions29
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S29-SD-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S29-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S29-SD-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S29-SD-BK
IC INTERFACE 10BIT ANALOG 80LQFP datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 70POS 0.20MM R/A datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 106.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
Crystal 11.0592MHz 30ppm 12pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.22UF 6.3V X5R 0504 datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
508 TB RISING CLAMP 180D datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 630V AXIAL datasheet.pdf
150UF 50V 10X12MM 105C 4000H datasheet.pdf