Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S35-RA-BK
SMH100-LPSE-S35-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S35-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 35POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S35-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S35-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S35-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S35-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S35-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions35
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S35-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S35-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S35-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S35-RA-BK
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC DGTL SW 128X128 3.3V 64-TQFP datasheet.pdf
IC MCU ARM 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS GOLD datasheet.pdf
BERGSTIK HDR SMT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V datasheet.pdf
MICRO 31C S 120" RBW JACKP NI datasheet.pdf
RES 15 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 11PR BRD 300V datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf