Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S41-ST-BK
SMH100-LPSE-S41-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S41-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 41POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S41-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S41-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S41-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S41-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S41-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions41
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S41-ST-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S41-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S41-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S41-ST-BK
TRANS PREBIAS NPN 250MW SOT883 datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES 36K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS IPASS RT ANG SMD datasheet.pdf
OSC PROG CMOS 2.5V 150PPM OE SMD datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SQUARE HEAVY DUTY THREADED INSER datasheet.pdf
ULTRASONIC WALL SWITCH SENSOR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf