Sullins Connector Solutions SMH102-LPPE-D50-SP-BK
SMH102-LPPE-D50-SP-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH102-LPPE-D50-SP-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 100POS
Datasheet Download
SMH102-LPPE-D50-SP-BK.pdf
Availability of SMH102-LPPE-D50-SP-BK
QUANTITY
SMH102-LPPE-D50-SP-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH102-LPPE-D50-SP-BK
Internal Part NumberEIS-SMH102-LPPE-D50-SP-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions100
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.075" (1.90mm)
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH102-LPPE-D50-SP-BK
Related LinksSMH102-LPP, SMH102-LPPE-D50-SP-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH102-LPPE-D50-SP-BK Details Description
Related parts for SMH102-LPPE-D50-SP-BK
SIDACTOR 4CH 50/170V 150A MS-013 datasheet.pdf
MODULE PNEUMATIC MALE 1POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO -12V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CONN DB62 MALE HD CRIMP Y-CHROM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
RES 287 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEVEL 240VAC CHASSIS datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
FUSE 125AMP 250VAC SEMI-COND datasheet.pdf
6KV 100MHZ HV DIFF PROBE datasheet.pdf