Sullins Connector Solutions SMH102-LPSE-D19-SM-BK
SMH102-LPSE-D19-SM-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH102-LPSE-D19-SM-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 38POS
Datasheet Download
SMH102-LPSE-D19-SM-BK.pdf
Availability of SMH102-LPSE-D19-SM-BK
QUANTITY
SMH102-LPSE-D19-SM-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH102-LPSE-D19-SM-BK
Internal Part NumberEIS-SMH102-LPSE-D19-SM-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.075" (1.90mm)
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH102-LPSE-D19-SM-BK
Related LinksSMH102-LPS, SMH102-LPSE-D19-SM-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH102-LPSE-D19-SM-BK Details Description
Related parts for SMH102-LPSE-D19-SM-BK
IC AMP HBT 500MHZ SOT-89 datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS .8MM W/BOSS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
CONN SPRING 52POS SNGL .410 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 261 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MT RA SKT PCB datasheet.pdf