Sullins Connector Solutions SMH150-LPPE-D05-ST-BK
SMH150-LPPE-D05-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH150-LPPE-D05-ST-BK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 1MM 10POS
Datasheet Download
SMH150-LPPE-D05-ST-BK.pdf
Availability of SMH150-LPPE-D05-ST-BK
QUANTITY
SMH150-LPPE-D05-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH150-LPPE-D05-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH150-LPPE-D05-ST-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesSMH
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH150-LPPE-D05-ST-BK
Related LinksSMH150-LPP, SMH150-LPPE-D05-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH150-LPPE-D05-ST-BK Details Description
Related parts for SMH150-LPPE-D05-ST-BK
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
TEST ADAPTER VIOLET datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT VFBGA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2K FLASH 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf