Sullins Connector Solutions SMH150-LPPE-D06-ST-BK
SMH150-LPPE-D06-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH150-LPPE-D06-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 12POS
Datasheet Download
SMH150-LPPE-D06-ST-BK.pdf
Availability of SMH150-LPPE-D06-ST-BK
QUANTITY
SMH150-LPPE-D06-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH150-LPPE-D06-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH150-LPPE-D06-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH150-LPPE-D06-ST-BK
Related LinksSMH150-LPP, SMH150-LPPE-D06-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH150-LPPE-D06-ST-BK Details Description
Related parts for SMH150-LPPE-D06-ST-BK
IC A/DCONV 8BIT 1MHZ SAMPL 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 40NH 300MA SMD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC MCU USB ENCORE CONTROL 32QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
WIRELESS SERIAL DEVICE SERVER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf