Sullins Connector Solutions SMH150-LPSE-D32-ST-BK
SMH150-LPSE-D32-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH150-LPSE-D32-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 64POS
Datasheet Download
SMH150-LPSE-D32-ST-BK.pdf
Availability of SMH150-LPSE-D32-ST-BK
QUANTITY
SMH150-LPSE-D32-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH150-LPSE-D32-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH150-LPSE-D32-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions64
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH150-LPSE-D32-ST-BK
Related LinksSMH150-LPS, SMH150-LPSE-D32-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH150-LPSE-D32-ST-BK Details Description
Related parts for SMH150-LPSE-D32-ST-BK
IC MPU MPC83XX 266MHZ 620BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 15"L X 10"W datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 620 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V CH 0201 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
WPN-PG11 LOCKNUT PA BLACK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf