Sullins Connector Solutions SMH150-LPSE-D34-ST-BK
SMH150-LPSE-D34-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH150-LPSE-D34-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 68POS
Datasheet Download
SMH150-LPSE-D34-ST-BK.pdf
Availability of SMH150-LPSE-D34-ST-BK
QUANTITY
SMH150-LPSE-D34-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH150-LPSE-D34-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH150-LPSE-D34-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions68
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH150-LPSE-D34-ST-BK
Related LinksSMH150-LPS, SMH150-LPSE-D34-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH150-LPSE-D34-ST-BK Details Description
Related parts for SMH150-LPSE-D34-ST-BK
IC OPAMP INSTR 25MHZ 16CDIP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 25VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 275MA 990 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 10-MSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 39POS SCKT datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 227.2 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BOX ABS GRAY/BLUE 4.76"LX6.54"W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 3.5A SCH6 datasheet.pdf