Sullins Connector Solutions SMH151-LPPE-D15-SP-BK
SMH151-LPPE-D15-SP-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH151-LPPE-D15-SP-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 30POS
Datasheet Download
SMH151-LPPE-D15-SP-BK.pdf
Availability of SMH151-LPPE-D15-SP-BK
QUANTITY
SMH151-LPPE-D15-SP-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH151-LPPE-D15-SP-BK
Internal Part NumberEIS-SMH151-LPPE-D15-SP-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH151-LPPE-D15-SP-BK
Related LinksSMH151-LPP, SMH151-LPPE-D15-SP-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH151-LPPE-D15-SP-BK Details Description
Related parts for SMH151-LPPE-D15-SP-BK
RES ARRAY 3 RES 4.7K OHM 6SIP datasheet.pdf
IDC CABLE - MDJ36K/MC37G/MDN36K datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V CHASS MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 25MHZ 14SO datasheet.pdf
IC SERIALIZER 10BIT 28-SSOP datasheet.pdf
CONTROL RELAY PHASE 3X230VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS PIN datasheet.pdf