Sullins Connector Solutions SMH151-LPSE-D23-SM-BK
SMH151-LPSE-D23-SM-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH151-LPSE-D23-SM-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 46POS
Datasheet Download
SMH151-LPSE-D23-SM-BK.pdf
Availability of SMH151-LPSE-D23-SM-BK
QUANTITY
SMH151-LPSE-D23-SM-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH151-LPSE-D23-SM-BK
Internal Part NumberEIS-SMH151-LPSE-D23-SM-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions46
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH151-LPSE-D23-SM-BK
Related LinksSMH151-LPS, SMH151-LPSE-D23-SM-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH151-LPSE-D23-SM-BK Details Description
Related parts for SMH151-LPSE-D23-SM-BK
TRIMMER 500 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 9.31M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR 20A 12VDC AUTO RESET datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 18POS datasheet.pdf
RES 150 OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 50A datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.012UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC RDL datasheet.pdf