Sullins Connector Solutions SMH151-LPSE-D25-SM-BK
SMH151-LPSE-D25-SM-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH151-LPSE-D25-SM-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 50POS
Datasheet Download
SMH151-LPSE-D25-SM-BK.pdf
Availability of SMH151-LPSE-D25-SM-BK
QUANTITY
SMH151-LPSE-D25-SM-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH151-LPSE-D25-SM-BK
Internal Part NumberEIS-SMH151-LPSE-D25-SM-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH151-LPSE-D25-SM-BK
Related LinksSMH151-LPS, SMH151-LPSE-D25-SM-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH151-LPSE-D25-SM-BK Details Description
Related parts for SMH151-LPSE-D25-SM-BK
CONN HOUSING 52POS .100 DUAL ROW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 9R 2.75KV datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 3POS datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 25V X6S 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf