Sullins Connector Solutions SMH151-LPSE-D50-SM-BK
SMH151-LPSE-D50-SM-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH151-LPSE-D50-SM-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 100POS
Datasheet Download
SMH151-LPSE-D50-SM-BK.pdf
Availability of SMH151-LPSE-D50-SM-BK
QUANTITY
SMH151-LPSE-D50-SM-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH151-LPSE-D50-SM-BK
Internal Part NumberEIS-SMH151-LPSE-D50-SM-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions100
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH151-LPSE-D50-SM-BK
Related LinksSMH151-LPS, SMH151-LPSE-D50-SM-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH151-LPSE-D50-SM-BK Details Description
Related parts for SMH151-LPSE-D50-SM-BK
IC OPAMP GP 2.2MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 12A 16.7 MOHM TH datasheet.pdf
PREMOFLEX 76LGT TYPE A 11POS datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.49 OHM 1% 30W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/8 58A datasheet.pdf
CAP CER 9.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 15 NF 10% 310VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf