Sullins Connector Solutions SMH152-LPPE-D10-SM-BK
SMH152-LPPE-D10-SM-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH152-LPPE-D10-SM-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 20POS
Datasheet Download
SMH152-LPPE-D10-SM-BK.pdf
Availability of SMH152-LPPE-D10-SM-BK
QUANTITY
SMH152-LPPE-D10-SM-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH152-LPPE-D10-SM-BK
Internal Part NumberEIS-SMH152-LPPE-D10-SM-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.075" (1.90mm)
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH152-LPPE-D10-SM-BK
Related LinksSMH152-LPP, SMH152-LPPE-D10-SM-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH152-LPPE-D10-SM-BK Details Description
Related parts for SMH152-LPPE-D10-SM-BK
FEED-THROUGH TERM BLOCK 24-12AWG datasheet.pdf
TRANSF TELE COUP 600:600 90MADC datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 826MA 305 MOHM datasheet.pdf
KIT CAP CER 1UF - 10UF datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG NATURAL datasheet.pdf
IC BUFFER 220MHZ 4CH 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
HAN E F CRIMP CONTACT AG datasheet.pdf
PHOTOMOS(MOS FET) RELAY datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA B/TYPE datasheet.pdf
ACB 9C 2#12 7#16 PIN RECP BOX datasheet.pdf
RELAY SSR 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf