PUI Audio, Inc. SMI-1324-TW-12V-R-T/R
SMI-1324-TW-12V-R-T/R picture photo
Mfg. Part Number
SMI-1324-TW-12V-R-T/R
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER MAGNETIC 12VDC 12.5MM SMD
Datasheet Download
SMI-1324-TW-12V-R-T/R.pdf
Availability of SMI-1324-TW-12V-R-T/R
QUANTITY
SMI-1324-TW-12V-R-T/R Order Process
Ship out your order
Specifications of SMI-1324-TW-12V-R-T/R
Internal Part NumberEIS-SMI-1324-TW-12V-R-T/R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelSMI-1324-TW-12V-R-T/R.igs
Standard Package350
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesSMI
PackagingTape & Reel (TR)
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyMagnetic
Input TypeDC
Voltage - Rated12VDC
Voltage Range8 ~ 15V
Frequency2.4kHz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level85dB @ 12V, 10cm
Current - Supply30mA
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder Pads
Size / Dimension13.1mm L x 12.5mm W x 6.7mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMI-1324-TW-12V-R-T/R
Related LinksSMI-1324-T, SMI-1324-TW-12V-R-T/R Datasheet, PUI Audio, Inc. Distributor
SMI-1324-TW-12V-R-T/R Details Description
Related parts for SMI-1324-TW-12V-R-T/R
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 0.1A SOT89-3 datasheet.pdf
VARISTOR 33V 250A DISC 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 0.562 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH DIP THT datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 1.2UF RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 2.5MM datasheet.pdf