Semtech SMI10021EVB
SMI10021EVB picture photo
Mfg. Part Number
SMI10021EVB
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
EVAL BOARD FOR SMI10021
Datasheet Download
SMI10021EVB.pdf
Availability of SMI10021EVB
QUANTITY
SMI10021EVB Order Process
Ship out your order
Specifications of SMI10021EVB
Internal Part NumberEIS-SMI10021EVB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS compliant by exemption
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
Series-
Main PurposeTelecom
Embedded-
Utilized IC / PartSMI10021
Primary Attributes-
Secondary Attributes-
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMI10021EVB
Related LinksSMI10, SMI10021EVB Datasheet, Semtech Distributor
SMI10021EVB Details Description
Related parts for SMI10021EVB
IDC CABLE - CKR14G/AE14G/CKR14G datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V 6A DPAK datasheet.pdf
LASER MODULE ADJ 850 NM 1-4.8MW datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 6A TO263AB datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP CER ENGINEERING KIT RF datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 28POS 1.00MM R/A datasheet.pdf