Semtech SMI10031EVB
SMI10031EVB picture photo
Mfg. Part Number
SMI10031EVB
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
EVAL BOARD FOR SMI10031
Datasheet Download
SMI10031EVB.pdf
Availability of SMI10031EVB
QUANTITY
SMI10031EVB Order Process
Ship out your order
Specifications of SMI10031EVB
Internal Part NumberEIS-SMI10031EVB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS compliant by exemption
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
Series-
Main PurposeTelecom
Embedded-
Utilized IC / PartSMI10031
Primary Attributes-
Secondary Attributes-
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMI10031EVB
Related LinksSMI10, SMI10031EVB Datasheet, Semtech Distributor
SMI10031EVB Details Description
Related parts for SMI10031EVB
RELAY OPTOMOS 170MA DP-NC 8-SMD datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
FUSE 200A 1250V 1FU/115 AR CU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 10.8MM datasheet.pdf
CONN PLUG CAP FOR .3B. datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW DO7 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf