CUI Inc. SMI24-12-K-P5
SMI24-12-K-P5 picture photo
Mfg. Part Number
SMI24-12-K-P5
Manufacturer
Product Category
AC DC Desktop, Wall Adapters
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W
Datasheet Download
SMI24-12-K-P5.pdf
Availability of SMI24-12-K-P5
QUANTITY
SMI24-12-K-P5 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMI24-12-K-P5
Internal Part NumberEIS-SMI24-12-K-P5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesSMI24
Region UtilizedInternational
FormWall Mount
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)2A
Power (Watts)24W
No Load Power Consumption100mW (Max)
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension2.95" L x 1.38" W x 2.58" H (75.0mm x 35.0mm x 65.6mm)
ApprovalsCE, cULus, NEMKOgs, PSE
Power (Watts) - Max24W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMI24-12-K-P5
Related LinksSMI24-, SMI24-12-K-P5 Datasheet, CUI Inc. Distributor
SMI24-12-K-P5 Details Description
Related parts for SMI24-12-K-P5
IC VOICE REC/PLAY 8MIN 28-TSOP datasheet.pdf
KIT EVAL FOR NICHIA JUPITER LEDS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC CLK DATA REC SDH 1.25GHZ datasheet.pdf
PANEL INNER 68X68" WHITE datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf