CUI Inc. SMI24-12-K-P6
SMI24-12-K-P6 picture photo
Mfg. Part Number
SMI24-12-K-P6
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W
Datasheet Download
SMI24-12-K-P6.pdf
Availability of SMI24-12-K-P6
QUANTITY
SMI24-12-K-P6 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMI24-12-K-P6
Internal Part NumberEIS-SMI24-12-K-P6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
FormWall Mount
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)2A
Power (Watts)24W
No Load Power Consumption100mW (Max)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension2.95" L x 1.38" W x 2.58" H (75.0mm x 35.0mm x 65.6mm)
ApprovalsCE, cULus, NEMKOgs, PSE
Power (Watts) - Max24W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)