CUI Inc. SMI24-15-K-P5R
SMI24-15-K-P5R picture photo
Mfg. Part Number
SMI24-15-K-P5R
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 24W
Datasheet Download
SMI24-15-K-P5R.pdf
Availability of SMI24-15-K-P5R
QUANTITY
SMI24-15-K-P5R Order Process
Ship out your order
Specifications of SMI24-15-K-P5R
Internal Part NumberEIS-SMI24-15-K-P5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
FormWall Mount
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output15V
Current - Output (Max)1.6A
Power (Watts)24W
No Load Power Consumption100mW (Max)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension2.95" L x 1.38" W x 2.58" H (75.0mm x 35.0mm x 65.6mm)
ApprovalsCE, cULus, NEMKOgs, PSE
Power (Watts) - Max24W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMI24-15-K-P5R
Related LinksSMI24-1, SMI24-15-K-P5R Datasheet, CUI Inc. Distributor
SMI24-15-K-P5R Details Description
Related parts for SMI24-15-K-P5R
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
IC DGTL POT QUAD 10K 20-TSSOP datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 174.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
IC DDR 32M 166MHZ 60BGA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf