CUI Inc. SMI24-15-V-P5
SMI24-15-V-P5 picture photo
Mfg. Part Number
SMI24-15-V-P5
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 24W
Datasheet Download
SMI24-15-V-P5.pdf
Availability of SMI24-15-V-P5
QUANTITY
SMI24-15-V-P5 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMI24-15-V-P5
Internal Part NumberEIS-SMI24-15-V-P5
Input TypeMulti-Blade
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output15V
Current - Output (Max)1.6A
Power (Watts)24W
No Load Power Consumption100mW (Max)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension2.95" L x 1.38" W x 2.58" H (75.0mm x 35.0mm x 65.6mm)
ApprovalsCE, cULus, NEMKOgs, PSE
Power (Watts) - Max24W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMI24-15-V-P5
Related LinksSMI24-, SMI24-15-V-P5 Datasheet, CUI Inc. Distributor
SMI24-15-V-P5 Details Description
Related parts for SMI24-15-V-P5
IDC CABLE-ASS26A/ AE26G / APR26A datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
IC XDCP 16-TAP 10K CMOS 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 8:1 HI 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm Series 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 SKT RECP datasheet.pdf
220UF 25V 10X12MM 105C 4000H datasheet.pdf