Seoul Semiconductor Inc. SMJD-HE2V10W3-CA
SMJD-HE2V10W3-CA picture photo
Mfg. Part Number
SMJD-HE2V10W3-CA
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED MODULE 10W 5000K CCT
Datasheet Download
SMJD-HE2V10W3-CA.pdf
Availability of SMJD-HE2V10W3-CA
QUANTITY
SMJD-HE2V10W3-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of SMJD-HE2V10W3-CA
Internal Part NumberEIS-SMJD-HE2V10W3-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package8
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesAcrich2
PackagingTray
TypeLED Engine
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K
Wavelength-
ConfigurationRound
Flux @ Current/Temperature - Test1300 lm (1250 lm ~ 1350 lm)
Current - Test-
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)-
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)70
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension100.00mm Diameter
Height4.72mm
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMJD-HE2V10W3-CA
Related LinksSMJD-HE2, SMJD-HE2V10W3-CA Datasheet, Seoul Semiconductor Inc. Distributor
SMJD-HE2V10W3-CA Details Description
Related parts for SMJD-HE2V10W3-CA
CARDEDGE LO PRO 30POS .156 GRN datasheet.pdf
IC MUX DUAL 2:1 DIFF 5V 20-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SW CAP .614" BEZEL M2100 RED datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS SMT GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf