Taiyo Yuden SMK316BJ332MF-T
SMK316BJ332MF-T picture photo
Mfg. Part Number
SMK316BJ332MF-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 630V X5R 1206
Datasheet Download
SMK316BJ332MF-T.pdf
Availability of SMK316BJ332MF-T
QUANTITY
SMK316BJ332MF-T Order Process
Ship out your order
Specifications of SMK316BJ332MF-T
Internal Part NumberEIS-SMK316BJ332MF-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMK316BJ332MF-T
Related LinksSMK316B, SMK316BJ332MF-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
SMK316BJ332MF-T Details Description
Related parts for SMK316BJ332MF-T
FIXED IND 22UH 6.7A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
LED CBI 5MM WHT WATER CLR 0.700" datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16B 8K W/RF CORE 48VQFN datasheet.pdf
LIMIT SW, ADJUSTABLE ROLLER LE datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 200 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 20% 630VDC datasheet.pdf
390UF 450V 35X45MM 85C 5000H datasheet.pdf